Str.główna   Tematy prac magisterskich z psychologii   Hazard – ciekawy temat na pracę magisterską z psychologii

Hazard – ciekawy temat na pracę magisterską z psychologii
Prace magisterskie z psychologii

Prace magisterskie z psychologii są bardzo zróżnicowane tematycznie. Wybór dobrego tematu wielu adeptom psychologii sprawia trudność. Warto zwrócić uwagę na tematykę psychicznego uzależnienie od hazardu.

Jest to o tyle ciekawe zagadnienie, ponieważ wiele osób traci przez ten nałóg majątki całego życia. W swojej pracy magisterskiej  z psychologii należy zdefiniować czym jest uzależnienie od hazardu oraz kim jest hazardzista.

Znawcy tematów twierdzą, że hazardziści dzielą się na dwie grupy. Jedni to tzw ” hazardziści andrenaliny”. Są to osoby, które kochają akcje oraz mocne emocje. Drudzy to tzw. hazardziści ucieczki, czyli osoby, które poprzez grę chcą się oderwać od szarej rzeczywistości.

Warto zebrać z internetu i innych źródeł wszystkie informacje odnośnie hazardzistów. Im więcej zdobędziemy konkretnych danych liczbowych – tym lepiej.

Następnie trzeba wskazać rozmaite formy uzależnień od hazardu. Hazardziści bowiem różnią się między sobą. Jedni są uzależnieni od gier karcianych, a inni natomiast są uzależnieni przykładowo od automatów do gier.

W swojej pracy magisterskiej z psychologii warto skontaktować się hazardzistami oraz osobom, którym udało się porzucić ten nałóg. Osoby te należy przebadać za pomocą ankiety lub wywiadu bezpośredniego.

W swojej pracy magisterskiej trzeba przedstawić sposoby, które pomagają hazardziście porzucić nałóg. Psycholog powinien poznać te sposoby. Nie wykluczone, że są to sposoby zbliżone, do tych, które stosuje się podczas leczenia nałogowych alkoholików.

Psycholog, który umie leczyć nałogi, zawsze znajdzie pracę. Ludzie w obecnej rzeczywistości uzależniają się od najróżniejszych rzeczy. Ostatnio ludzie uzależniają się przykładowo od… gier komputerowych, a nawet kawy. Posiadając sprawdzone sposoby na radzenie sobie z nałogami, skuteczny psycholog może liczyć na liczną klientelę.

Prace magisterskie z psychologii – rozmaite refleksje.

Prace magisterskie z psychologii to dla wielu studentów wielkie wyzwanie intelektualne. Hazard może być ujęty również w innym kontekście. Można by zbadać co sprawia, że np. niektórzy gracze w pokera wygrywają duże sumy, a inni przegrywają wszystko. Poker jest bowiem tą grą hazaradową, w której liczy się nie tylko szczęście, ale również taktyka. Uzależnienie od hazardu to bardzo ciekawy temat, który warto rozważyć. Jest on bardzo aktualny, ponieważ dynamicznie   rozwija się hazard internetowy.

Dodaj komentarz

Get Best Services from Our Business.
%d bloggers like this: