Str.główna   Ciekawe tematy prac magisterskich z psychologii   Pisanie prac magisterskich z psychologii – temat dysleksji

Pisanie prac magisterskich z psychologii – temat dysleksji
Pisanie prac magisterskich z psychologii

Pisanie prac magisterskich z psychologii sprawia wielu studentom problem. W poniższym tekście przedstawiony zostanie temat dysleksji. Jest to bardzo ciekawy temat, ponieważ dyslektycy działają w trochę inny sposób, aniżeli reszta społeczeństwa. Szacuje się, że 15% uczniów posiada tę przypadłość.

Dysleksję definiuje się jako zaburzenie przejawiające się poprzez specyficzne trudności w nauce pisania oraz czytania. Dysleksja jest wynikiem zaburzeń podstawowych funkcji poznawczych. Wielu badaczy argumentuje, że dysleksja wynika z ludzkiej genetyki. Co ciekawe, dysleksja nie jest powiązana z ilorazem inteligencji. Dyslektykami są często dzieci bystre, o bogatym słownictwie, jednakże posiadające trudności z czytaniem oraz pisaniem.

Badania mózgu za pomocą obrazowania dowodzą, że dysleksja nie jest kwestią ilorazu inteligencji.
15 do 20% amerykańskich dzieci ma zdiagnozowaną dysleksję.

Naukowcy wskazują, że osoby, które posiadają dysleksję myślą za pomocą innych fragmentów mózgu, aniżeli typowa osoba. Dyslektyków charakteryzuje to, że myślą oni za pomocą obrazów. Innymi słowy, dyslektyk działa w sposób odmienny aniżeli przeciętny człowiek.

Znawcy tematu twierdzą, że dyslektycy posiadają szereg  unikalnych zalet, które zostaną tu wykazane. Dyslektycy są ciekawsi świata, aniżeli przeciętni ludzie. Myślą oni nie słowami, a obrazami. Myślenie i postrzeganie u dyslektyków wiąże się z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Dyslektycy wręcz przeżywają własne myśli. Są to osoby o bardziej rozwiniętej intuicji oraz przenikliwości. Te cechy, jeśli nie zostaną zniszczone poprzez polski system edukacji, mogą przełożyć się na ponadprzeciętną inteligencję i ponadprzeciętną kreatywność. Słynnym dyslektykiem był Albert Einstein. W jego przypadku dysleksja nie była ciężarem, a darem.

Dyslektyk posiada zarówno mocne, jak i słabe strony. Być może rozwijanie jego mocnych stron, umożliwiłoby mu osiągnięcie wielkich sukcesów. Dobry psycholog musi wiedzieć, że dyslektyk ma unikalny potencjał i powinien umieć go odpowiednio unaocznić, pobudzić. Uświadomienie dyslektykowi jego atutów, może mieć pozytywny wpływ na jego karierę oraz ogólnie – jego  życie.

Dyslektykami byli Henry Ford, czy też Steve Jobs. Szacuje się, że 40% milionerów, którzy samodzielni doszli do majątku to właśnie dyslektycy.

Pisanie prac magisterskich z psychologii -rozmaite refleksje.

Pisanie prac magisterskich z psychologii to dla studentów duże wyzwanie. Temat dysleksji jest bardzo ciekawy, ponieważ do dziś wiele osób się z nią zmaga. Psychologia ogólnie jest wspaniałą dzieciną wiedzy. Może ona z pewnością być podstawą do kariery w wielu gałęziach gospodarki.

Dodaj komentarz

Get Best Services from Our Business.
%d bloggers like this: