Str.główna   O psychologii   Myśli wmzacniające i osłabiające – kluczem do wpływania na nasz los

Myśli wmzacniające i osłabiające – kluczem do wpływania na nasz los
Pisanie prac z psychologii

Pisanie prac z psychologii to potężne wyzwanie. W poniższym artykule skupimy się na bardzo ważnych rzeczach w psychologii. Mianowicie o  myślach. To one wpływają w ostateczności na nasz nastrój.  Poniekąd można je podzielić na myśli motywujące oraz demotywujące.

Myśli wzmacniające to te, które polepszają nasze samopoczucie oraz dodają nam pewności siebie. Mogą to być przykładowo wspomnienia przeszłych sukcesów. Niekoniecznie własnych. Można pamiętać o osobach, które osiągnęły sukces w trudnych okolicznościach. Myśli takie trzeba kolekcjonować. Im częściej do nich wracamy, tym lepszy jest stan naszego umysłu.

Od pewnych osób epatuje czasem pozytywna energia. Tego typu osobami mogą być np. mówcy motywacyjni lub niektórzy politycy. Jeśli jakieś przemówienie podoba się nam i inspiruje nas – wówczas powinniśmy co jakiś czas wracać do niego. Słowa mają swoją moc. Motywacja płynąca z nich może zmienić nasze życie na lepsze.

Po drugiej stronie są tzw. myśli osłabiające. Są to myśli, które wprawiają nas w depresję. Są to np. wspomnienia naszych klęsk i niepowodzeń. Tego typu myśli najlepiej szybko w swoim umyśle identyfikować i zastępować je myślami wzmacniającymi.  Skrupulatna selekcja myśli to klucz do zdrowia psychicznego, sukcesów w życiu osobistym oraz biznesie.

Pewien mówca motywacyjny powiedział kiedyś: “zmień historię, którą sobie opowiadasz, a zmieni się twoje życie”. Jeśli będziemy koncentrować się na myślach wzmacniających  – wówczas będziemy iść w życiu do przodu. Skupianie się na myślach osłabiających może nas wprowadzić w depresję lub nawet jeszcze mocniej skomplikować nasze życie.

Pisanie prac z psychologii o potędze działania myśli – ogólne refleksje.

Pisanie prac z psychologii może być dla studentów z pewnością fascynujące. Na podstawie myśli wzmacniających i osłabiających można by napisać pracę licencjacką lub magisterską. Można by zbadać wpływ odpowiednich myśli na stan psychiki i poczynania człowieka. Pisanie o wpływie myśli na całościowy stan psychiki może być z pewnością świetnym pomysłem na pracę licencjacką i magisterską. Można powiedzieć, że jest to nawet odpowiedni temat na całą książkę. Niektórzy eksperci twierdzą, że to właśnie nasze myśli decydują o naszym sukcesie lub porażce. Jest to bardzo dobrze widoczne np. w sprzedaży. W tej dziedzinie kładzie się szczególny nacisk na odpowiedni stan psychiczny sprzedawcy (tzw. “mindset”). Podsumowując, warto koncentrować się w życiu codziennym na myślach wzmacniających, a eliminować myśli osłabiające. Takie postępowanie może zmienić nasze życie jedynie na lepsze.

Dodaj komentarz

Get Best Services from Our Business.
%d bloggers like this: