Str.główna   O psychologii   Psychologia – perspektywy po ukończeniu studiów.

Psychologia – perspektywy po ukończeniu studiów.

Psychologia to bardzo ciekawy kierunek. Psychologowie mają bardzo dużo perspektyw zawodowych. Psycholog nie musi koniecznie pracować w wyuczonym zawodzie. Rynek pracy oferuje psychologom wiele atrakcyjnych profesji. Psychologowie, mają kompetencje, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane w różnych branżach. Zaliczyć do nich można przykładowo: branżę finansową, czy też szkoleniową.

Typową działalnością dla absolwenta psychologii, jest otwarcie własnego gabinetu psychologicznego. Otwarcie takiej działalności nie jest drogie. Największym kosztem, oprócz przystosowania biura, jest ZUS.

Psycholog z powodzeniem może pracować jako przedstawiciel handlowy. Obecnie na rynku bardzo potrzebni są pracownicy sprzedaży. Praca w sprzedaży ma wiele różnych twarzy. Osoba biegła w technikach sprzedaży,  może pracować także jako doradca klienta w banku  bądź doradca finansowy w firmie pośrednictwa finansowego. Według rozmaitych badań zawód Sprzedawcy jest obecnie najbardziej poszukiwaną profesją na rynku pracy. Plusem na stanowisku sprzedażowym jest to, że zarobki na tych stanowiskach, często są nieograniczone. Warto, napisać więc pracę magisterską z psychologii, która dotyczyłaby sprzedaży.

Psychologowie słyną ze swoich zdolności komunikacyjnych, dlatego często zatrudnia się ich na stanowiskach specjalistów ds. PR. Są to z reguły dobrze opłacane stanowiska. Wymaga się na nich bardzo rozbudowanych umiejętności komunikacyjnych oraz kreatywności. Psycholog może również z powodzeniem pracować jako dziennikarz. Pisanie artykułów, które wzbogaconych o wiedzę nabytą na studiach psychologicznych, może być bardzo dochodowe. Praca magisterska z psychologii może być wstępem do pracy w zakresie PR lub na stanowisku specjalisty ds. PR.

Psychologowie to świetni trenerzy. Ich rozbudowane umiejętności przekazywania wiedzy i komunikowania się, często są wykorzystywane w coachingu. Branża ta rozwija się bardzo szybko. Psychologowie mogą być bardzo skuteczni w zarządzaniu. Ich zdolności nie tylko do przekonywania, ale również motywowania, mogą bardzo być wykorzystane przy motywowaniu sprzedawców.

Upowszechnienie się internetu daje absolwentowi psychologii wiele szans. Własna strona internetowa może sprzedawać naszą wiedzę, usługi oraz kompetencje.

Psychologia – perspektywy zawodowe. Podsumowanie.

Kończąc psychologię, należy pamiętać o ciągłym samorozwoju. Specjaliści od rynku pracy twierdzą, że warto mieć kompetencje, które pozwolą nam pracować w różnych zawodach. Trzeba śledzić również wciąż zmieniające się trendy. Praca magisterska z psychologii powinna być pisana, ze świadomością potencjalnych szans zawodowych.

Dodaj komentarz

Get Best Services from Our Business.
%d bloggers like this: