Str.główna   Prace licencjackie z psychologii   Pisanie prac licencjackich z psychologii – temat hipnozy

Pisanie prac licencjackich z psychologii – temat hipnozy
Pisanie prac licencjackich z psychologii

Pisanie prac licencjackich z psychologii nie dla wszystkich studentów jest rzeczą łatwą.  Często bardzo trudno jest znaleźć studentom odpowiednie zagadnienie, na którym chcieliby się skupić w swojej pracy dyplomowej. W poniższym artykule skupimy się na temacie hipnozy i jej wykorzystaniu we współczesnej psychologii.

Na wstępie do tego zagadnienia warto określić, czym tak naprawdę jest hipnoza. Hipnozę określa się jako stan prawidłowo działającego umysłu, w którym uwaga danej osoby koncentruje się na określonych bodźcach. Podczas tego stanu umysłu znacznie ograniczona jest zdolność do postrzegania rzeczy spoza obszaru aktualnej koncentracji zahipnotyzowanej osoby.  Podczas trwania tego stanu umysłu zdolność do krytycznego myślenia zostaje częściowo ograniczona. Naukowcy twierdzą, że za pomocą hipnozy można czasowo wyłączyć pewne obszary mózgu. Hipnoza jest zjawiskiem, które nie zostało do końca zbadane.

Hipnozę stosuję obecnie w psychiatrii oraz psychologii klinicznej. Jest to jedna z metod diagnozowania i leczenia zaburzeń lękowych, nerwicowych oraz stosowana jest przy niwelowania bólu. Hipnoza ma również swoje zastosowanie podczas leczenia uzależnień.

Pojawia się teraz pytanie – jak ująć pojęcie hipnozy w pracy licencjackiej z psychologii? Pierwszy rozdział z pewnością musi być teoretyczny. Trzeba w nim zawrzeć wszystkie rzeczy związane z teoretycznymi aspektami hipnozy.

Rozdział drugi powinien zawierać już konkretne pomiary. Najlepiej zrobić ankietę dotyczą efektywności działań hipnotycznych. Ankieta taka powinna być wykonana pośród psychologów, którzy w swojej działalności ją wykorzystują. Innym podejściem jest przeprowadzenie ankiety wśród pacjentów, wobec których stosuje się hipnozę.

Rozdział trzeci powinien zawierać konkretne wnioski odnośnie do hipnozy. Należy przedstawić wnioski, jakie płyną z przeprowadzonych badań ankietowych. Należy tu jasno opisać, jaka jest skuteczność hipnozy oraz gdzie w psychologii można ją wykorzystać. Hipnoza to z pewnością ekscytującym temat, który ma jeszcze wiele tajemnic do odkrycia.

Pisanie prac licencjackich z psychologii – konkretne refleksje.

Pisanie prac licencjackich z psychologii może bardzo studentów rozwinąć pod względem intelektualnym. Nim wybierzemy jakiś temat, najpierw trzeba go dobrze przedyskutować z naszym promotorem. Hipnoza to temat bardzo kontrowersyjny i tajemniczy. Z drugiej strony co może być bardziej fascynującego niż spotkanie się z tym, co tajemnicze i nieznane?

Dodaj komentarz

Get Best Services from Our Business.
%d bloggers like this: