Str.główna   Ciekawe tematy prac magisterskich z psychologii   Ciekawy temat pracy magisterskiej z psychologii: depresja

Ciekawy temat pracy magisterskiej z psychologii: depresja
temat pracy magisterskiej z psychologii

Ciekawy temat pracy magisterskiej psychologii  to z pewnością depresja. Zaletą pisania na temat jest fakt, iż jest to choroba dobrze zbadana. Można o niej łatwo znaleźć bardzo dużą ilość badań oraz statystyk.

Jak pokazują badania, jest to jedna z najczęstszych chorób psychicznych. Szacuje się, że na całym świecie jest 350 milionów osób, cierpiących na tę chorobę. W Stanach Zjednoczonych ilość osób z depresją rośnie co roku o ponad 20%.  Większość chorych nie leczy się u specjalistów. Najprawdopodobniej 5% ludności świata zmaga się z tą chorobą psychiczną. Depresja jest bardzo powszechna. Szacuje się, że jest to czwarta najpowszechniejsza choroba świata (po bólach kręgosłupa, anemii i chorobach płuc).

Objawami depresji jest smutek połączony z całą gamą lęków. Osoba z depresją  porusza się powoli, ma również problem ze snem. Cechują ją częste braki pamięci. Kolejnym objawem jest brak apetytu.  Osobie z depresją trudności nastręczają zwykłe, codzienne czynności. Przykładowo takie czynności jak przyrządzenie posiłków, czy też sprzątanie, to aktywności, które są ponad jej siły. Specjaliści szacują, że 15% osób posiadających tę chorobę popełnia samobójstwo. 55% z ogółu osób posiadających depresję ma myśli samobójcze.

Również w Polsce depresja ma swoje mroczne żniwo. Szacuje się, że w Polsce na walkę z depresją wydaje się od 1 do 3 mld złotych. Depresja nie wybiera. Cierpią na nich zarówno zwykli ludzie, jak i słynne gwiazdy. Zarówno starzy, jak i młodzi.

Dorośli chorują na tę chorobę, ponieważ często nie radzą sobie z presją otoczenia. Kredyty, wielkie oczekiwania, długi nie do spłacenia -powodów depresji może być bardzo dużo. Niedawno głośno było nawet depresjach wśród dzieci, które zakończyły się próbami samobójczymi, Nieraz, niestety udanymi.

Temat pracy magisterskiej z psychologii, który jest bardzo dobrze udokumentowany: depresja.

Ten temat pracy magisterskiej z psychologii jest bardzo dobrze udokumentowany. Pisząc na jego temat, mamy dostęp do bardzo bogatego materiału badawczego. W swojej pracy magisterskiej z psychologii warto zaproponować sposoby przeciwdziałania depresji. Można również zbadać skuteczność już istniejących sposobów walki z depresją i zaproponować lepsze, własne rozwiązania. Dzięki temu nasza praca magisterska będzie innowacyjna. Napisanie pracy na ten temat, może nam się mocno przydać w dalszej karierze. Osoby z depresją są częstymi klientami psychologów. Psycholog, który jest ekspertem w zakresie walki z depresją, może liczyć na liczną klientelę.

Dodaj komentarz

Get Best Services from Our Business.
%d bloggers like this: