Pisanie prac magisterskich z Psychologii sprawia wielu studentom problem. W poniższym tekście przedstawiony zostanie temat dysleksji. Jest to bardzo ciekawy temat, ponieważ dyslektycy działają w trochę inny sposób, aniżeli reszta społeczeństwa. Szacuje się, że 15% uczniów posiada tę przypadłość.
Dysleksję definiuje się jako zaburzenie przejawiające się poprzez specyficzne trudności w nauce pisania oraz czytania. Dysleksja jest wynikiem zaburzeń podstawowych funkcji poznawczych. Wielu badaczy argumentuje, że dysleksja wynika z ludzkiej genetyki. Co ciekawe, dysleksja nie jest powiązana z ilorazem inteligencji. Dyslektykami są często dzieci bystre, o bogatym słownictwie, jednakże posiadające trudności z czytaniem oraz pisaniem.
Badania mózgu za pomocą obrazowania dowodzą, że dysleksja nie jest kwestią ilorazu inteligencji. Od 15% do 20% amerykańskich dzieci ma zdiagnozowaną dysleksję. Specyficzne trudności w nauce czytania i pisania ma więc spora ilość uczniów.
Naukowcy wskazują, że osoby, które posiadają dysleksję myślą za pomocą innych fragmentów mózgu, aniżeli typowa osoba. Dyslektyków charakteryzuje to, że myślą oni za pomocą obrazów. Innymi słowy, dyslektyk działa w sposób odmienny aniżeli przeciętny człowiek.
Praca magisterska z Psychologii o dysleksji – wskazówki.
Znawcy tematu twierdzą, że dyslektycy posiadają szereg unikalnych zalet, które zostaną w tym artykule przedstawione. Dyslektycy są ciekawsi świata, aniżeli przeciętni ludzie. Myślą oni nie słowami, a obrazami. Myślenie i postrzeganie u dyslektyków wiąże się z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Dyslektycy wręcz przeżywają własne myśli. Są to osoby o bardziej rozwiniętej intuicji oraz przenikliwości. Te cechy, jeśli nie zostaną zniszczone poprzez polski system edukacji, mogą przełożyć się na ponadprzeciętną inteligencję i ponadprzeciętną kreatywność. Słynnym dyslektykiem był Albert Einstein. W jego przypadku dysleksja nie była ciężarem, a prawdziwym darem.
Dyslektyk posiada zarówno mocne, jak i słabe strony. Być może rozwijanie jego mocnych stron, umożliwiłoby mu osiągnięcie wielkich sukcesów. Dobry psycholog musi wiedzieć, że dyslektyk ma unikalny potencjał i powinien umieć go odpowiednio unaocznić, pobudzić. Uświadomienie dyslektykowi jego atutów, może mieć pozytywny wpływ na jego karierę oraz ogólnie – na jego życie. Dyslektykami byli Henry Ford, czy też Steve Jobs. Szacuje się, że 40% milionerów, którzy samodzielni doszli do majątku to właśnie dyslektycy.
Pisanie prac magisterskich z Psychologii – rozmaite refleksje.
Pisanie prac magisterskich z Psychologii to dla studentów duże wyzwanie. Temat dysleksji jest bardzo ciekawy, ponieważ do dziś wiele osób się z nią zmaga. Psychologia ogólnie jest wspaniałą dziedziną wiedzy, która daje Tobie olbrzymie możliwości. Jej znajomość może być dla Ciebie z pewnością podstawą do zrobienia udanej kariery w wielu gałęziach gospodarki.
Prace magisterskie z Psychologii – pomoc
Twoja praca magisterska powinna być dla Ciebie preludium do wymarzonej kariery w szeroko pojętej psychologii. Staraj się w niej dać prawdziwy popi swojej psychologicznej wiedzy. Jeśli tak będzie, to Twój tekst naukowy będzie w stanie otworzyć Tobie drzwi do wymarzonego stanowiska. Poza tym niewykluczone, że Twoja praca dyplomowa pozwoli Tobie
Strona godna polecenia:
Prace inżynierskie