Str.główna   Tematy prac magisterskich z psychologii   Zespół Aspergera – temat pracy magisterskiej z psychologii

Zespół Aspergera – temat pracy magisterskiej z psychologii
temat pracy magisterskiej z psychologii

Temat pracy magisterskiej z psychologii – jaki właściwie wybrać? Wielu studentów psychologii prowadzi tego typu rozważania.

 

Wybór odpowiedniego  tematu pracy magisterskiej z psychologii, wielu studentom psychologii często nastręcza trudności. Ważne, by wybierając temat pracy magisterskiej, bądź licencjackiej kierować się swoimi zainteresowaniami oraz pasją. Warto przy wyborze tematów brać też pod uwagę swój przyszły obszar działalności zawodowej.

Bardzo ciekawym tematem pracy magisterskiej z psychologii jest zespół Aspergera. Zespół Aspergera, zwany również syndromem Aspergera definiuje się jako całościowe zaburzenie rozwoju mieszczące się w zakresie autyzmu.

Zaburzenie Aspergera ogólnie postrzega się jako najłagodniejszy przypadek autyzmu. Osoby, które posiadają tę przypadłość, charakteryzują się brakami w kontaktach i umiejętnościach społecznych. Trudność tym osobom sprawia również użycie języka dla potrzeb komunikacji. Innymi słowy, osoby te mają problemy w nawiązywaniu relacji międzyludzkich.

Dzieci, u których zaobserwowano zespół Aspergera, posiadają zazwyczaj ograniczony zakres zainteresowań oraz zachowań.

Przy leczeniu Aspergera nie jest stosowana farmakologia, natomiast zalecana jest psychotereapia. Zespół Aspergera jest zaburzeniem rozwoju, które nie przekreśla możliwości odniesienia życiowego sukcesu.

Historia zna wielu utalentowanych pokerzystów oraz polityków, którzy posiadali tę przypadłość.
Za przykład polityka, który publicznie deklarował posiadanie zespołu Aspergera, posłużyć może poseł partii Kukiz Rafał Wójcikowski.

Kariery osób z zespołem Aspergera – ciekawy temat pracy magisterskiej z psychologii

Wiele światowych sław z różnych dziedzin również posiadało tę przypadłość. Można tu wymienić takie osoby jak: Woody Allen(reżyser), Michał Anioł(rzeźbiarz). Albert Einstein(fizyk), czy też Thomas Edison(wynalazca). We współczesnych czasach, osoby, które posiadają zespół Aspergera to: Eminem(raper),Bill Gates (twórca firmy Microsoft), czy też Lionell Messi (piłkarz). Bogata ilość ludzi sukcesu, którzy podsiadają tą przypadłość, świadczy o tym, że posiadanie tej przypadłości, wcale nie przekreśla możliwości zrobienia fenomenalnej kariery w dane dyscyplinie.

 

Przypadłość ta jest z pewnością  ciekawy temat pracy magisterskiej z psychologii. Temat ten należy uzgodnić ze swoim promotorem. Jeśli promotor zgodzi się na ten dość oryginalny temat, wówczas można skupić się na pisaniu swojej pracy dyplomowej. Zespół Aspergera jest tak fascynującym zagadnieniem, że może zainteresować również przeciętnego czytelnika, który nie jest specjalistą w zakresie psychiatrii, czy też psychologii.

Dodaj komentarz

Get Best Services from Our Business.
%d bloggers like this: