Pisanie prac licencjackich z Psychologii nie dla wszystkich studentów jest rzeczą łatwą. Często bardzo trudno jest znaleźć studentom odpowiednia zagadnienia, o których chcieliby pisać swoje prace dyplomowe. W poniższym artykule skupimy się na temacie hipnozy i jej wykorzystaniu we współczesnej psychologii. Zagadnienie to jest na pewno niezwykle ciekawe i fascynujące!
Na wstępie do tego zagadnienia warto określić, czym tak naprawdę jest hipnoza. Hipnozę określa się jako stan prawidłowo działającego umysłu, w którym uwaga danej osoby koncentruje się na określonych bodźcach. Podczas tego stanu umysłu znacznie ograniczona jest zdolność do postrzegania rzeczy spoza obszaru aktualnej koncentracji zahipnotyzowanej osoby. Podczas trwania tego stanu umysłu zdolność do krytycznego myślenia zostaje częściowo ograniczona. Naukowcy twierdzą, że za pomocą hipnozy można czasowo wyłączyć pewne obszary mózgu. Hipnoza jest zjawiskiem, które nie zostało do końca zbadane.
Czym jest hipnoza – rozmaite rozważania.
Hipnozę stosuję obecnie w psychiatrii oraz psychologii klinicznej. Jest to jedna z metod diagnozowania i leczenia zaburzeń lękowych, nerwicowych oraz stosowana jest przy niwelowania bólu. Hipnoza ma również swoje zastosowanie podczas leczenia uzależnień.
Pojawia się teraz pytanie – jak ująć pojęcie hipnozy w pracy licencjackiej z Psychologii? Pierwszy rozdział z pewnością musi być teoretyczny. Trzeba w nim zawrzeć wszystkie rzeczy związane z teoretycznymi aspektami hipnozy. Naturalnie musisz tutaj zawrzeć różne definicje hipnozy i wybrać tę, którą uznasz za najlepszą.
Tworzenie licencjatu z Psychologii o hipnozie.
Rozdział drugi Twojej pracy licencjackiej z Psychologii powinien zawierać już konkretne pomiary. Najlepiej zrobić ankietę dotyczącą efektywności działań hipnotycznych. Ankieta taka powinna być wykonana pośród psychologów, którzy w swojej działalności ją wykorzystują. Innym podejściem jest przeprowadzenie ankiety wśród pacjentów, wobec których stosuje się hipnozę. W tej części Twojej pracy dyplomowej warto wykorzystywać przede wszystkim statystykę. Argumenty, które bazują na liczbach, są zawsze najbardziej przekonujące.
Rozdział trzeci Twojego licencjatu z Psychologii powinien zawierać konkretne wnioski odnośnie do hipnozy. Należy przedstawić wnioski, jakie płyną z przeprowadzonych badań ankietowych. Należy tu jasno opisać, jaka jest skuteczność hipnozy oraz gdzie w psychologii można ją wykorzystać. Hipnoza to z pewnością ekscytujący temat, który ma jeszcze wiele tajemnic do odkrycia. W nauce zawsze najciekawsze jest to, co jest tajemnicze i jeszcze nieprzebadane. Nie bez powodu słynny niemiecki chemik Justus von Liebig mawiał, że „sekret wszystkich odkrywców polega na tym, że nie uznają oni rzeczy niemożliwych.”
Hipnoza a pisanie licencjatu z Psychologii – konkretne refleksje.
Pisanie prac licencjackich z Psychologii może bardzo studentów rozwinąć pod względem intelektualnym. Nim wybierzesz swój temat, najpierw dobrze przedyskutuj go ze swoim promotorem. Hipnoza to temat bardzo kontrowersyjny i tajemniczy. Z drugiej strony co może być bardziej fascynującego niż spotkanie się z tym, co tajemnicze i nieznane?
Swój licencjat z Psychologii staraj się przede wszystkim traktować jako okazję do zdobycia cennej wiedzy, którą z czasem będziesz mógł wdrożyć do swojej kariery. Tworząc swój tekst naukowy, staraj się ciągle mieć przed oczami wizję swojego rozwoju zawodowego. Twój tekst naukowy nie powinien być dla Ciebie smutną koniecznością, a szansą na stworzenie wartościowej wizytówki, która będzie prezentowała Twoją wiedzę psychologiczną oraz umiejętności naukowe. Twój licencjat z Psychologii powinien być po prostu dla Ciebie preludium do wymarzonej kariery!
Nasz sponsor:
Pisanie prac magisterskich po angielsku