Str.główna   Prace licencjackie z psychologii   Tematy prac licencjackich z psychologii – inspiracje

Tematy prac licencjackich z psychologii – inspiracje
Tematy prac licencjackich z psychologii

Tematy prac licencjackich z psychologii są bardzo zróżnicowane. Psychologia jest fascynującą dziedziną nauki, więc ciekawych tematów jest w niej mnóstwo. W poniższej pracy przedstawimy rozmaite, przykładowe tematy prac licencjackich z psychologii. Być może, któryś z tych tematów bardzo się spodoba.

Klasycznym tematem na pracę licencjacką z psychologii jest depresja w Polsce. Jest to temat bardzo dobry, ponieważ jest on szeroko opisywany oraz udokumentowany. Z odpowiednimi danymi statystycznymi nie powinno tu być żadnego problemu.

Kolejny dobry temat dotyczy samobójstw w Polsce. Jest to również temat, do którego w miarę łatwo znaleźć statystyki. Warto tu przeprowadzić własne badania ankietowe, które mogą wzbogacić pracę licencjacką.

Następny bardzo dobry temat na pracę licencjacką z psychologii to pracoholizm. Temat ten jest szeroko opisywany w prasie. Warto  oprócz cytowania cudzych danych, przeprowadzić również własne badania ankietowe.

Temat, który zasługuje również na uwagę to schizofrenia w Polsce. Jest to choroba rzadka, jednakże warto przedstawić, jak wyglądają losy osób, które żyją z nią w naszym kraju. W temacie tym można również przedstawić, jaka jest skuteczność w leczeniu tej choroby psychicznej.

Warto również wziąć pod uwagę temat problemu uzależnienia od hazardu. Osoby, które cierpią na tego typu uzależnienie, często tracą dorobki całego życia. W swojej pracy licencjackiej z psychologii trzeba dobrze przedstawić temat od strony teoretycznej oraz praktycznej. Należy tutaj także przedstawić dostępne dane oraz zaprezentować wyniki własnych badań. Temat ten jest bardzo aktualny oraz ciekawy.

Bardzo ciekawym tematem na pracę licencjacką z psychologii jest z pewnością problem alkoholizmu. Temat ten jest szeroko opisywany i udokumentowany.  Oczywiście należy również przedstawić własne badania, aby móc zaprezentować swój warsztat analityczny.

Tematy prac licencjackich z psychologii – refleksje.

Tematy prac licencjackich z psychologii są często fascynujące. Wybór jest naprawdę trudny. Warto w takiej sytuacji skonsultować się z promotorem, który ma odpowiednie doświadczenie i rozeznanie. Jego sugestie mogą nam mocno pomóc, podczas podejmowania wyboru odnośnie do naszej pracy. Myśląc nad tematem pracy, trzeba również przemyśleć, czym będziemy się zajmować w swoim przyszłym życiu zawodowym.

Dodaj komentarz

Get Best Services from Our Business.
%d bloggers like this: